Browsed by
Category: Competitions

Brandish Cup2018 –round 3

Brandish Cup2018 –round 3

BRANDISH CUP 2018 ROUND THREE   —  Tuesday 5th June 6.30 pm PHOENIX                     v          BBC B  @ COUNDON btm FOLES. GAS  A              v          NEWDIGATE @ DUNLOP 2 STOKE COV  A              v          SAA @ COPSEWOOD WALSGRAVE  B           v          BBC A @ COV COLLIERY 2 COPSEWOOD              v          LIME TREE  A @ POTTERS GRN COV COLLIERY  B        v          POTTERS GRN  A @ NEWDIGATE DUNLOP  A                  v          COV…

Read More Read More

Thursday Merit 2018

Thursday Merit 2018

Thursday 7th June ————— 6.00 pm Roll Call PLAY DOWN TO ONE BBC 1  COPSEWOOD COUNDONbtm COV COLL M WARRINGTON C RICHARDSON R SMART J COLLEGE P LAMB** D HARVEY S TATE T AUBURY L HAYLOR K SHANKS D CHAPMAN T BURGESS P WELLAND T POWER C DUNNE A STACHURSKI D NICHOLLS D TRING S DAY S FOLLIARD I QUAID J HARRIS D ORD M PEARSON D MANN Rb ALLEN** L BLAKEY** R BURDETT mnr** Rn ALLEN A KNIGHT Dn…

Read More Read More

MidWeek Merit 2018

MidWeek Merit 2018

WAL PRESCOTT MID-WEEK MERIT Wednesday 30 th May ————— 6.00 pm Roll Call DOWN TO ONE ATH CONS BBC 1 COPSEWOOD COUNDON top K NEAL H CHAPMAN J BADDELEY M HORTON J TOMLINSON M BURDETT K KITLINSKI T AUBURY G WARD** C WOOD K McGRANAGHAN P LAMB S TATE J SAHAN** D NICHOLLS P WELLAND T POWER D TRING A DAVIS M PUFFETT S HARRIE N KEENAN S DAY T DEWIS P VARNEY S FOLLIARD D ORD J SHERRINGHAM D…

Read More Read More

Cov. & Dist Comps 2018 –Details

Cov. & Dist Comps 2018 –Details

COMPETITION  2018 closing date       Brandish Cup     Round One           Round Two      Round Three      Round Four      Semi-Final      Final    Tuesday  3rd April Thursday 5th April Tuesday  24th April Tuesday  5th June Tuesday  26th June Tuesday 31st July Tuesday 21st August   Monday 19th March               Midweek Merit       Preliminary       Final     Wednesday 30th May Wednesday 20th June       Monday 7th…

Read More Read More

Brandish Cup 2018— Round 2

Brandish Cup 2018— Round 2

COVENTRY & DISTRICT THURSDAY LEAGUE BRANDISH CUP 2018 ROUND TWO   —  Tuesday 24th April 6.00 pm ============= BBC  B v LIME TREE  B       @DUNLOP DUNLOP  A v ALBANY       @ LIME TREE BWTH. EXS v COPSEWOOD        @ALVIS KENILWTH v LIME TREE  A           @COV. COLL ALVIS  v COV COLLIERY  B                        @WALSGRAVE on May 1st FOLES GAS  B V COV COLL  A      @BULKINGTON STOKE COV.  A v HAUNCHWOOD  A    @BBC No2 WALSGRAVE  B v DUNLOP  B                  @STANDARD HERBERTS v FOLES.GAS  A                      @…

Read More Read More